CZK EUR

Infrazářiče - Topidla

Keramické infrazářiče - Keramická topidla

Keramický infrazářič

Keramické zářiče pracují s povrchovou teplotou 250 - 300 °C. Zářiče jsou proto chráněny extra ochrannou mříží. Jejich start je pro dosažení maximální požadované teploty v infrasauně (60°C) velmi rychlý. Není proto zapotřebí velkého počtu zářičů. Nevýhodou může být větší spotřeba el. energie, ovšem vždy záleží na konkrétním typu infrasauny. Pořizovací náklady těchto topidel jsou nižší a životnost je 8000 provozních hodin. Tedy při běžném provozu (saunování 3x týdně 45 min) vydrží až 60 let.

Světelné keramické infrazářiče Red Light

Keramický zářič Red Light

Světelná keramická topidla (Red Light) vyvinou povrchovou teplotu 300 - 500 °C a jsou chráněny speciální ochrannou mřížkou. Díky nové technologii těchto topidel je požadované teploty 60°C uvnitř infrasauny dosaženo nejrychleji ze všech tří námi nabízených typů. Jsou tvořena trubicemi z křemičitého skla, které kromě intenzivního sálavého tepla, vyzařují také světlo, které umocňuje jejich blahodárné terapeutické účinky. Standardní životnost je 60 let při běžném domácím používání,  tzn. až 8000 provozních hodin.

Karbonové infrazářiče - Karbonová topidla

Karbonový infrazářič

Karbonové zářiče jsou tvořeny tenkými karbonovými pásy, které vyvinou povrchovou teplotu 70 - 170 °C. Karbonové zářiče tak dosáhnou maximální teploty uvnitř infrasauny (65°C) pomaleji, naproti tomu mají delší životnost. Jejich výroba je dražší a tedy i pořizovací náklady jsou vyšší. Distribuce infračervených paprsků je však u těchto topidel nejrovnoměrnější a efektivnější. Životnost karbonového zářiče je 12 000 provozních hodin. Tedy při běžném provozu (saunování 3x týdně, 45 min) vydrží až 90 let.

Red glass heater - infrazářič

V kombinaci s holandskou technologií Philips a precizní německou technikou tu máme rychle se zahřívající infrazářič s krásným červeným světlem. Současné infrasauny na trhu je třeba zahřát alespoň 30 minut předem, kdežto sauny s typem zářičů "Red glass heater" jsou připraveny téměř ihned. I když budete uvnitř sauny, díky technologii ""Red glass heater", se budete cítit stejně přirozeně jako při venkovním slunění.

Materiál je mikrolitické sklo (termostabilní inženýrský plast - uvnitř je elektricky nepropustné zařízení), technologie převzata z Holandska (Philips), panely vyzařují krásné červené světlo.

Red glass heater

Red glass heater2

V praxi jsme na našich infrasaunách naměřili následující hodnoty:

Vlnová délka:

Světelná keramická:
3 000 - 5 000 nm
Keramická: 5 600 - 10 000 nm
Karbonová:
7 000 - 10 000 nm

Rychlost nahřátí:

1. místo:
světelná keramická
2. místo: keramická
3. místo:
karbonová


Efektivnost:

1. místo: karbonová
2. místo: světelná keramická
3. místo: keramická


Povrchová teplota a životnost

Karbonová: 70 - 170 °C; 12 000 hodin
Keramická: 250 - 300 °C; 8 000 hodin
Světelná keramická:
300 - 500 °C; 8 000 hodin
Aktuální článek: Infrazářiče - Topidla
Copyright © www.jadal.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.jadal.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace